Vypěstujte si chutné a křupavé výhonky mungo fazolí!

Nemáte ani malou zahrádku a je vám líto, že si nemůžete vypěstovat vlastní zdravou zeleninu? Hledáte způsob, jak si zajistit dostatek vitamínů a jiných důležitých látek i v zimním období? Chcete vyzkoušet něco nového?

Velkým výživovým trendem, který ze scény jistě jen tak nezmizí, je klíčení semínek.
rostlinky hrachu v květináčích

Konkrétně jde o to, že si můžete sami doma s minimálním úsilím vypěstovat pořádnou porci mladých výhonků rostlin pro zdraví. Zapomeňte na lopotu na zahrádce, na zalévání, okopávání a pletí. Dokonale chutnou a křupavou zeleninu můžete mít na talíři den co den, aniž by vás to stálo příliš mnoho úsilí. Vyzkoušejte klíčení semínek a brzy zjistíte, že to skutečně jde.

Na klíčení semínek je nejlepší to, že k němu téměř nic nepotřebujete. Vystačíte si s obyčejnou nádobou, trochou vody a samozřejmě semínky. Ty jsou ze všeho nejdůležitější. A rozhodně máte z čeho vybírat. K dispozici vám je pestrá škála druhů rostlin, které jsou pro klíčení v domácích podmínkách jako stvořené. Pakliže zamíříte do specializovaného obchodu s potřebami pro pěstování výhonků rostlin, budete mít na výběr desítky druhů semen, ať už se jedná o velké a šťavnaté sójové výhonky, křehké a křupavé výhonky mungo fazolí https://www.nakliceno.cz/mungo/ anebo o pikantní řeřichu. Záleží jen na vašich chutích, co vám osobně bude nejvíce vyhovovat.
výhonky zblízka

Semínka lze samozřejmě sehnat i na mnoha jiných místech, ovšem ne všude je získáte v potřebné kvalitě. Pokud se rozhodnete nakoupit v obchodě s běžnými zahradnickými potřebami, měli byste si dobře ověřit, zda se jedná o materiál, který není nijak chemicky ošetřený, což by vám mohlo přinést nemalé potíže. Naopak při nákupu ve specializované prodejně budete mít jistotu, že si kupujete to nejlepší, a to nejlepší, co vám příroda nabízí, si také vypěstujete.

V každém případě se jedná o snadný a velice rychlý způsob, jak si zajistit bohatou úrodu zeleniny, a to i v zimě.