Výroba nápojů je velkosériový proces


Zatímco bez potravy člověk vydrží i několik týdnů, a přežije bez problémů i delší strádání, bez vody lidský organismus kolabuje během několika dnů, a za extrémně vysokých teplot i za několik hodin. Voda je zkrátka naprosto nezbytná pro fungování organismu, a je třeba ji neustále doplňovat pitným režimem. Jenže není pitný režim, jako pitný režim, spousta lidí nemá tušení, co je vlastně pro pití vhodné, a co není. Bohužel se tímto pravidlem neřídí ani mnozí výrobci nápojů.

PET láhve

Jestliže navštívíte nějaký hypermarket a chcete nakoupit nápoje balené do PET lahví, případně do papírových kartonů, vybírejte mezi nimi ty, co neobsahují bílý rafinovaný cukr, co nejsou sycené oxidem uhličitým, a co neobsahují kofein a alkohol. Nápoje vhodné pro dodržování pitného režimu jsou zejména kojenecké vody, většina minerálních vod, koncentrované ovocné stoprocentní džusy pouze pasterizované, a bylinkové nebo ovocné čaje.

balené nápoje

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak a kdo vlastně nápoje vyrábí, a jak se plní a uzavírají? Součástí každého nápoje jsou i plastová víčka, považujeme je za samozřejmá a málokdo se zamyslí nad tím, že by to mohlo být i jinak, a že by nápoje namísto víček měly jen jakési korkové zátky. Nápojová víčka ale musí někdo vyrobit, a také je musí po stáčení nápojů do kartonových či plastových nádob připevnit.

Zároveň se jedná o plně automatizovaný proces, kdy se na výrobní lince zvládne za jediný den vyrobit tisíce kusů nápojů, což také vyžaduje vhodnou dávkovací nádobu pro dávkování víček, a tou je například vynikající dávkování pro nápojový průmysl schoellerallibert.com v podobě skladovacího boxu Magnum Optimum Hopper 1208. Jedná se o paletový kontejner, který je možno složit a v případě aktuálního nevyužívání uložit, aniž by zabíral ve skladu mnoho místa. Paletový kontejner je vyroben tak, aby s ním bylo snadné manipulovat, a aby maximálně přispěl k efektivitě výrobního procesu.