Zábradlí z nerezu nebo ze skla


Dřevěné zábradlí patří ke klasice, která se snad nikdy neokouká, ale mnozí lidé se ohlíží i po jiných řešeních a materiálech, kam patří i nerezová ocel a tvrzené sklo.

Zábradlí na schodiště

Rozhodnout se, zda dát přednost nerezové oceli na zábradlí u schodiště, anebo tu raději využít výhody tvrzeného skla, nebude snadné, protože oba typy řešení jsou praktické, esteticky působivé a rozhodně nevšední. S nerezovou ocelí získáte spolehlivého a vkusného společníka, ale zároveň tradičního, s nímž se setkáváme na mnoha místech i v budovách hotelů, penzionů, nemocnic, sportovišť, lázeňských a rekreačních zařízení atd. Chcete-li ovšem dát přednost něčemu, co není rozhodně všední záležitost, pak dejte přednost skleněnému zábradlí.

balkony v domě

Sklo je samozřejmě velmi pevné, prakticky nerozbitné, a můžete se na něj doopravdy spolehnout, ale bude to svým způsobem tak trochu adrenalinová záležitost. Jen si představte, že skrze sklo vidíte dolů pod sebe, takže můžete mít pocit, že se tu jen vznášíte jako ptáci. Zajímavé tu bude hlavně u vyšších pater rodinného domu anebo na terasách či některých balkonech.

bytový dům

Zimní zahrada na balkoně

Zábradlí na balkon z tvrzeného skla lze mít i na balkoně či lodžii bytového domu. Pokud se mezi sebou na domovní schůzi dohodnou majitelé bytů, mohou tímto způsobem nechat revitalizovat celý dům do jednotné podoby, a mohou také mít k dispozici na svých balkonech zimní zahradu a v létě skleník. Spodní část zábradlí se zhotoví z mléčného skla a horní řadu vytvoří posuvné segmenty z transparentního skla.

Výhody tohoto řešení jsou celkem zjevné již na první pohled – máte tu díky mléčnému sklu lepší soukromí a není pak problém vysvléknout se tu do plavek a bez obav z nějakého sledování se tu slunit třeba půl dne. V létě se tu bude dobře dařit některým pokojovým i venkovním rostlinám a v zimě tu mohou rovněž některé druhy rostlin přezimovat. Sklo je také dobrý zvukový i tepelný izolant, což se pak projeví i na úspoře za vytápění.