Jak přestat s věčnou prokrastinací

Pokušení, které se skrývá zejména v mobilních telefonech, jež se v posledních letech staly pravidelnou a téměř nutnou součástí našeho života. Každý by snad mohl potvrdit, že právě na telefonu se někdy jako by zastavil čas a po zjištění, kolik času skutečně uběhlo při bezcílném projíždění sociálních sítí se nejeden z nás otřese zděšením. Sociální sítě totiž jsou věci, která může bavit, vzdělávat i pomáhat s udržováním kontaktu s blízkými, ale zároveň jejich používání s sebou nutně nese i mnoho negativ, protože ve světě moderních technologií není nic jen jasně bílé. S prokrastinací však stojí za to skoncovat.

Pracovní stůl

A pokud nevíte jak na to, můžete pokračovat ve čtení. Základem je stanovit si pro sebe kvalitní rozvrh dne a připravit si nejlépe předem seznam aktivit, které vás čekají, nebo které bude nutné splnit. Jakmile máte takový seznam v rukou, získali jste dostatečný přehled o svém čase, který mimochodem musejí mít ke správnému fungování i větší firmy, ty jej však uskutečňují pomocí online rezervačního systému. Jak si takový seznam sestavit by bylo vyprávěním na celý další článek, ale základ pomocí předchozího krátkého shrnutí určitě zvládnete. Pokud je to možné, omezte v průběhu dne čas, kdy máte mobil na očích a snažte si jeho přítomnost zbytečně v některých časech nepřipomínat.

Pánské černé hodinky

Pomůže vám to nejen k lepšímu soustředění, ale také si díky tomuto rozhodnutí získáte dostatečné množství času pro sebe, protože se vyhnete neustálému scrollování. Stejně tak je však důležité se za splněné úkoly odměnit a uvědomit si, že určitý objem práce už máte přes den za sebou. Nemusí to být vždy hned fyzicky hmatatelná odměna – tou největší totiž bývá odpočinek. A věřte tomu, že i on má v boji s prokrastinací svou důležitou úlohu, a proto byste se měli naučit mu věnovat čas a neopomíjet jej. A jak zvládáte boj s prokrastinací vy sami?