Nakupujte přes Instagram

Aplikaci Instagram jsme do dnešní doby znali hlavně jako sociální síť určenou ke vkládání nejrůznějších fotografií a videí. Spolu s oslavou jedné miliardy uživatelů přibyla i možnost nákupu a prodeje výrobků!
Tato novinka je výhodou jak pro prodejce, tak pro kupujícího. Už se vám někdy stalo, že jste viděli na fotografii přímo božskou kabelku, dokonalé šaty, skvělý koberec, který je přímo stvořený pro váš byt, nebo cokoli jiného a uvažovali nad tím, kde by se tato věc asi dala koupit? Nyní si ji můžete jednoduše objednat. Prodejci se zase mohou těšit na zvýšení prodeje svých produktů a s tím samozřejmě spojeny vyšší výdělky.
ruka s taštičkami
Fotografii nebo video nabízející koupi produktu rozeznáte od té klasické jednoduše podle ikonky nákupní tašky umístěné v levém dolním okraji příspěvku. Po jediném kliknutí na tuto ikonu se vám zobrazí tagy s názvem daného produktu, jeho výrobcem, a dokonce i cenou. Jestliže máte o věc stále zájem stačí rozkliknout příslušný tag a budou vám předloženy podrobnosti k výrobku i další věci od prodejce, které by se vám mohly líbit. Pak už stačí jednoduše kliknout na koupit a celý svůj nákup dokončit v instagramové aplikaci. Nemusíte tak ani navštívit e-shop prodejce. Platba se provádí prostřednictvím kreditní karty nebo aplikace PayPal. Pří prvním použití instagramového e-shopu musíte zadat své jméno, platební informace, e-mail a samozřejmě i doručovací adresu, které, aby bylo příště vše mnohem jednodušší a rychlejší, zůstanou v aplikaci uloženy. Při každém zpracování vaší objednávky obdržíte na Instagram upozornění o předání zásilky prodejcem dopravci.
loga instagramu
Do nedávné doby si tyto nákupy mohli dopřávat pouze obyvatelé Spojených států amerických, kteří ji testovali. V nynější době se dostává i do dalších zemí a těšit se z nich můžeme i my v České republice. Mezi nejznámější prodejce využívajících tuto aplikaci patří Dior, Adidas, Michael Kors, H&M, Nike nebo také Kors.