Internetoví kamarádi

My mladí jsme jistě všichni někdy nějakého toho internetového kamaráda či kamarádku měli. U lidí se názor na takové přátelství velmi liší. Někdo to vidí pozitivně, někdo v tom vidí spíše ta rizika, a proto se mu to moc nelíbí.
Internetové kamarády si můžeme nalézt různě. Některé jen náhodou na nějaké sociální síti, jiné například při hraní nějaké hry. Je to různé a dost individuální. Některá takováto přátelství končí pouze tím, že si lidé jen píší či volají, avšak některá končí i společným srazem a v některých případech i láskou. Ano, opravdu si spousta lidí takto přes internet najde pravou lásku, a to nemusí být registrovaný ani na žádné seznamce.
Zařízení k psaní
Jaká jsou vlastně rizika takového přátelství? Dokud se s danou osobou nějak blíže nesetkáme, nevíme, jaká doopravdy je, o svém vzhledu i chování nám může lhát, a to nás vystavuje velkému nebezpečí. Můžeme takové osobě velmi věřit, ale nakonec se z ní vyklube někdo úplně jiný. Asi jste již někdy slyšeli o tom, že se nějaký dospělý člověk vydával za mladší dívku, začal si takto psát s nějakým chlapcem, kterého zmate, to může vést až k tomu, že mu chlapec pošle nějaké citlivé fotky, které může tento dospělý člověk bez váhání vystavit na internetu. V horších případech se chlapec s touto údajnou dívkou sejde, ale nakonec zjistí, že se za ni pouze někdo vydává, ale na to už je pozdě a může to skončit opravdu velmi špatně.
Ale abychom se nebavili pouze o těch špatných věcech, takovéto přátelství přináší i spoustu výhod. Pokud si nerozumíme s lidmi okolo, můžeme takto najít nového kamaráda, který nám bude ve všech ohledech rozumět. Můžeme si zde lépe najít kamaráda, který bude mít stejné zájmy jako my, ať už ve sportu, ve hrách či v budoucím zaměstnání.
Prohlížení sociálních sítí
Já osobně takováto přátelství podporuji, ale všichni si musíme dát velký pozor, s kým se bavíme. A pokud se s takovým člověkem chceme sejít, musíme si být jistí, že je pravý!