Kvalitní i zdobné

Zařídit si byt tak, aby byl plně funkční a zároveň jste s ním byli spokojeni i co se týče designu není vůbec jednoduché a samozřejmě ani levné. Je potřeba myslet na spoustu aspektů a vše si důkladně naplánovat, zvláště, pokud máte pouze omezený rozpočet. Základem je vždy malba a nábytek, ale neměli byste zapomínat ani na první pohled malé drobnosti, které však mohou také výraznou měrou přispět k celkovému vyznění vašeho obydlí. Nejde pouze o sošky, obrazy či snad suvenýry z dovolené, které se obvykle umisťují do vitrín, ale také elektroinstalační prvky, které mohou být světe div se i poměrně zdobné. Jen si musíte vybrat ty pravé. A to do každé místnosti.
žabka nad vypínačem

Základní funkce elektroinstalačních prvků jakými jsou zásuvky, respektive vypínače, jsou vcelku jasné. Ovšem mohou plnit i jinou roli, a sice dekorativní. Samozřejmě ale v takovém případě nesmíte použít klasické bílé krabičky, které sice také mohou mít něco do sebe, ale obvykle se po stránce designu nejedná o nic zajímavého, a tudíž ani reprezentativního. Naštěstí se dnes již běžně dají pořídit zásuvky a vypínače, které jsou nejen plně funkční, ale jsou také vizuálně velice přitažlivé. Ne každý se však hodí všude. Je potřeba vše důkladně sladit, jinak i na první pohled malý vypínač dokáže svým designem znehodnotit práci v celém pokoji. Naštěstí se dá vcelku jednoduše vyměnit.
kachnička nad vypínačem

Stačí málo

Pokud se vám bude zdát, že designově zajímavé vypínače jsou pro vás až příliš drahé, můžete sáhnout po alternativě v podobě nálepek na stěnu, respektive plast. Zdá se to jako nesmysl, ale funguje to. Problém je, že pouze v dětském pokoji. Mít polepený vypínač v obýváku by asi nevypadalo příliš dobře. V pokoji, kde bydlí vaše ratolesti je možné si vyhrát. Můžete použít pohádkové nálepky jak na samotný vypínač, tak i na jeho bezprostřední okolí a tím interiér o něco málo zkrášlit. Nálepky ale nechte vybrat vaše děti.