Půjčky, úvěry, hypotéky

Zkráceně, potřebné finance na dosah ruky, ale jak si je zajistit za výhodných podmínek? Každý by chtěl levnou půjčku. Získat, co nejvíce peněz a přeplatit co nejméně. Právě tuto hranici často určuje úroková sazba čili bychom chtěli co nejnižší možnou úrokovou sazbu, abychom zbytečně moc nepřeplatili. Dalším často diskutovatelným bodem je doba splatnosti. Jak dlouho byste chtěli splácet? Někdo má finance na splacení půjčky třeba již za pár let, ale většina lidí volí jinou strategii, a to strategii delšího časového období. Proč tomu tak je? Protože při delším časovém období platíte měsíčně nižší částky, než kdybyste půjčku chtěli doplatit třeba za pět let. Splácet pět nebo třicet let je opravdu rozdíl. Měsíční splátka by se hodně změnila. Takže můžeme volit delší časové období, konkrétně nejdéle již zmíněných 30 let.

hypotéka

Ručení nemovitostí

Dalším diskutovatelným bodem je ručení nemovitostí. Jestliže ručíte nemovitostí, bude se jednat o takzvanou hypotéku. V tomto případě jsou nastaveny velice nízké úrokové sazby, a to z toho důvodu, protože banka nebo soukromá společnost bude mít něco takzvaně do zástavy.
Kolik byste za nemovitost získali? To je další otázka, na kterou si nyní odpovíme. Každý by si představoval, že získá plnou hodnotu nemovitosti, jenomže to není možné. Ne kvůli tomu, že bychom vám ji nechtěli dát, ale dle platných norem a předpisů.

  • Pokud jste tedy narazili na pojem 100% hypotéka, tak se jedná o nepravdivý údaj. Takovýto finanční produkt, který by vám dal plných sto procent, totiž neexistuje. Není možné získat tak vysoké procento z nemovitosti.
  • Od 1. dubna 2017 není možné získat sto procent. Ovšem můžete získat například až 90 %.

peníze
Ručení nemovitost – o jakou nemovitost se může jednat? Může jít o jakoukoliv nemovitost. Například dům, byt, dokonce i družstevní byt, pozemek, halu, chatu, garáž, ale u podnikatelů také o administrativní a komerční budovy, hotely a spoustu dalšího.