Jak na Uber?

Mnoho z nás cestuje denně. Autem, hromadnou dopravou a v krajních situacích i taxíkem. Není to tak dávno, co se do povědomí lidí v naší zemi dostal také Uber. Při cestě hromadnou dopravou se často stane, že dojde ke zpoždění, poruchám či jiným nepříjemnostem. Je to sice finančně výhodné, ale nikdy nemáte stoprocentní jistotu, že se do cíle dostanete včas. Pomyslíte-li na vysoké částky za jízdu taxíkem, je takový autobus samozřejmě výhodnější. Za pár kilometrů můžete utratit více než za měsíc jízdného, a to už je – posuďte sami velký rozdíl. Chcete-li tedy ušetřit a zároveň si užít komfortní jízdu, nabízí se právě Uber.Město s taxíky

Kde mohu tuto službu využít?

V České republice je Uber dostupný v hlavním městě a od února 2017 také v Brně. Další města jako je například Ostrava na tohoto přepravce stále čekají. Je velká pravděpodobnost, že to nebude dlouho trvat a jízdu si budou moci užít v každém větším městě.

Rezervace

Velikou výhodou je spolupráce s moderními technologiemi. Jízdu si můžete jednoduše zarezervovat v aplikaci, která je dostupná jako pro Android tak iOS. Stačí si ji stáhnout, zaregistrovat se a najít vyhovující čas. Rezervovat můžete i na měsíc dopředu, takže můžete beze strachu vyrazit na večerní posezení s přáteli a nechat se už jen vyzvednout.Aplikace Uber

Ceník

Jak už bylo zmíněno, obrovskou výhodou jsou nízké ceny. Dozvědět se, kolik vás daná jízda bude stát se můžete ještě před nasednutím do auta, předem tedy víte, kolik utratíte. Navíc můžete pohodlně zaplatit prostřednictvím telefonu, obávat se tedy nemusíte ani toho, jestli máte hotovost.
Komunikace s řidičem je vedená prostřednictvím textových zpráv. Jakmile pro vás přijede, pošle vám SMS. V centru Prahy navíc jezdí také neslyšící řidiči. To vás nemusí vůbec trápit, stačí do aplikace udat správnou adresu a o zbytek se postarají právě zmíněné zprávy.
Na konci jízdy je třeba ji ohodnotit. Pokud vše proběhlo v pořádku, v aplikaci kromě hodnocení můžete zanechat také pochvalu nebo spropitné.