5 nejnebezpečnějších zemí pro cestující ženy

Asher a Lyric Fergusson milují nejen cestování, ale také sdílení svých zkušeností s ostatními cestovateli. Získali velkou publicitu v nedávném výstupu – „Danger Index women“ nebo „Index rizika ženy“. Blogeři vytvořili žebříček 50 nejnavštěvovanějších zemí a uspořádal je od nejméně rizikových po nejnebezpečnější pro cestovatele. Svůj seznam vytvořili na základě až 8 globálních studií.

Bohužel, žádná země si nezasloužila A +, což je nejlepší hodnocení. Španělsko se ukázalo jako nejbezpečnější, které dostalo B +.
žena s batohem a kávou

Jihoafrická republika: F (nedostatečné)

V této zemi je doprava již velkým nebezpečím. Stručně řečeno – každý tam jezdí podle vlastního uvážení a velikosti vozidla, nikoli podle zákona. Kromě toho jsou ženy v Jižní Africe po staletí krutě utlačovány. Přestože se tato situace postupně zlepšuje, statistika násilí a znásilnění je stále alarmující. Z tohoto důvodu by cestující neměli cestovat sami pěšky nebo autem a obecně by měli být velmi rezervovaní a opatrní.

Brazílie: D-

Brazílie byla o jeden stupeň lepší než Jihoafrická republika, ale to neznamená, že ji lze označit za relativně bezpečnou zemi pro ženy. Obzvláště nebezpečné je pohybovat se po setmění. Můžete se snadno stát obětí útoku a v extrémních případech obětí vraždy.

Rusko: D

Tato krásná země, proslulá svou láskou k vodce, vždy zaujímala vysoké postavení ve statistikách domácího násilí a sexuálních trestných činů. Rusko je také na 9. místě na seznamu zemí, kde se praktikuje právní diskriminace žen. Naštěstí se zde nedávno začaly dostávat myšlenky hnutí #MeToo a davy občanů zahájily protesty zaměřené na zpřísnění zákona na ochranu žen.
šťastná žena v horách

Mexiko: D

Z pěti nejnebezpečnějších zemí je Mexiko nejčastěji navštěvováno. Při výběru této země mějte na paměti, že statistiky o dopravních nehodách, vraždách a sexuálním násilí jsou velmi znepokojující. Bohužel pro tuto zemi se zatím nezdá, že by věci směřovaly správným směrem. Na rozdíl od jiných míst na seznamu – podle mezinárodních organizací se Mexiko stává stále nebezpečnějším pro obyvatele i turisty.

Írán: D

Z 50 zemí nejvíce navštěvovaných turisty v průzkumu Global Gender Gap (zpráva o rovnosti žen a mužů) byl Írán nejhorší. Ostatní statistiky diskriminace tam také vypadají velmi špatně. Současně však Írán má nízkou míru vražd.