Instalatér Praha, to je obor voda, topení a plyn

Každý z vás si jistě dokáže představit instalatéra v montérkách, s hasákem v ruce, jak dotahuje těsnící přírubu ventilu. S touto profesí si spojujeme nejen rozvádění pitné a užitkové vody v koupelnách, kuchyních a na toaletách, ale také obor spojený se zemním plynem. Patří sem plynové přípojky a okruhy s plynovými spotřebiči, jako jsou karmy, kotle a sporáky. Instalatér – topenář se také zabývá radiátory, topením v podlaze, výměníky, tepelnými čerpadly atd. Práce instalatéra Praha Servis vířivých van se týkají tří základních okruhů zákaznických požadavků.

páková baterie

Kdy voláme instalatéra

Výstavba a rekonstrukce – první okruh prací, které pro nás instalatér provádí, souvisí s výstavbou, případně s rekonstrukcí stávajících okruhů voda – topení – plyn. Můžeme jej pozvat do rodinného domu, bytu v bytovém domě, do provozovny, skladu a dalších nebytových prostor. Může jít o krátkodobé akce, jako např. výměna vodovodní baterie, nebo instalace toalety, ale také kompletní rekonstrukce koupelny, či výstavba radiátorů ústředního topení na zemní plyn.

ventil na trubce

Havárie – Bohužel, takové případy se stávají, sice ne denně, ale výjezdy těchto specialistů jsou poměrně časté. Mohou to být ucpaná odpadní potrubí, prasklé rozvody vody i topení, havárie plynu, poruchy spotřebičů, kapající kohoutky, protékající ventily, závady na radiátorech, ale třeba i praskliny v topné soustavě v podlaze.

Revize – revizní práce jsou ustanoveny i v zákoně, kdy každý, kdo má v provozu plynový spotřebič (kotel, karmu), je povinen zajistit pravidelné kontroly samotných spotřebičů, i odváděných spalin. Revize se týkají všech spotřebičů včetně těch, které jsou po vynucené odstávce mimo provoz kvůli poruše, anebo jsou odstavené z provozu delší dobu (minimálně půl roku). Podceňování těchto prací se nevyplácí už jen kvůli případné havárii, která může přivodit požár, či výbuch plynu, a ohrozit zdraví a život osob.