Kousky, které by vám na podzim rozhodně neměly chybět v šatníku

Jste ten typ, který s příchodem podzimu přestává nosit cokoli zajímavého nebo barevného? Máte pocit, že když se zhoršilo počasí, musí se zhoršit i váš vkus v oblékání? Začněte si užívat podzimu odteď trochu jinak, než tomu bylo doposud!

teplý svetr

Základní fakta o podzimní módě – z velké části vyžaduje pohodlí a samozřejmě tepelnou izolaci, protože už začíná poněkud přituhovat. Velkou výhodou podzimu je však možnost vrstvení. Bývá zvykem, že to, co na sebe ráno navlečete, nesete odpoledne v ruce domů. Teploty i počasí jsou velmi nevyzpytatelné, není proto radno zůstávat nepřipravená.

Co se týče barev, v šatníku by vám rozhodně neměly chybět kousky s neutrálními odstíny jako jsou černá, bílá nebo padesát odstínů šedivé. Stejně tak však zkoušejte nudu pravidelně rozbíjet odvážnějšími barvami, které budou ladit se spadaným listím na ulicích – světle žlutá, hořčicově žlutá, camel odstín hnědé, oranžová, světle hnědá, tmavě hnědá, rezavá, vínová, tmavě zelená, např. mahagonová zelená a různé kombinace těchto barev.

Ptáte, na kterých kouscích můžete tyto informace konkrétně uplatnit? Co by vás na podzim v obchodech mělo zajímat?
žena na poli

·         Cardigany (různých délek i materiálů)

·         Koženkové křiváky (různých barev – nebojte se experimentovat a vyměňte klasickou černou třeba za žlutou)

·         Batůžky (jsou nejen stylové, ale i praktické)

·         Sukně (materiály jako koženka, semiš, manšestr a zapínání na knoflíky je ideální podzimní variantou, která navíc i zahřeje)

·         Volné džíny (ideální jsou např. Mom Jeans, které vám dodají uvolněný šmrnc)

·         Svetry (toto téma je bez diskuze – kombinujte s křivákem, vrstvěte, hrajte si s barvami)

·         Čelenky a čepice

·         Klobouky

·         Šátky a šály

·         Stylové mikiny (zde buďte trochu víc něžné co se týče barev a volte raději světlé nebo pastelové odstíny, abyste nevypadala jako když jdete hrát vybíjenou)

·         Oxford shoes

·         Šněrovací boty

·         Chelsea boots