Jak na obezitu?


Obezita není rozhodně styl života, ale stav, na který se nabalují různé nemoci. V případě, že jste obézní, snažte se tento stav změnit, pokud možno co nejdříve.

Jak na obezitu?

Být vyloženě štíhlý není sice ideální stav, ale většinou vám v takovém případě nehrozí zisk mnoha nepříjemných civilizačních nemocí. Opačným stavem je pak obezita, která je na druhou stranu riziková až běda. Tuk usazený v těle nedělá organismu dobře a ten se začne pomalu, ale jistě ničit. Někdy je to otázka dlouhých let či dokonce desetiletí, jindy může dojít ke zhoršení zdravotního stavu v řádech měsíců. Obezita tedy není styl života, ale nepříjemnost, které je potřeba se zbavit, jinak se vám pravděpodobně v budoucnu nebudou vyhýbat různé fyzické, případně ani duševní choroby.

Dietní koktejl

Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak s obezitou zatočit. Naneštěstí hodně z nich je nefunkčních. Lidové rady, o kterých se můžete dočíst na internetu, případně v různých časopisech, obvykle příliš nepomáhají. Možná se někomu podaří zhubnout, když bude konzumovat deset kilo ořechů denně nebo si mazat na hlavu máslo, ale reálně od těchto návodu raději nic nečekejte. Pokud to myslíte s hubnutím vážně, dejte na radu odborníků. A ti radí praktikovat ketonovou dietu.

Činky

Hlavním důvodem, proč se o ní alespoň uvažovat, je efektivita, kterou se může tento způsob hubnutí chlubit. Nejíst prakticky žádný cukr a jen minimum tuků pomohlo do dvacet let starého oblečení milionům lidí po celém světě. Jedná se totiž o dietu, kterou vynalezli prakticky v laboratoři. Díky tomu je zcela funkční, ovšem musíte ji dodržovat přesně. Párkrát zaváháte, a můžete začít od znova. Naštěstí existuje celá řada firem, kde vám navrhnou vhodný jídelníček tak, abyste měli vždy plný žaludek, a přitom přirozeně hubli.

Jednu z nich klidně můžete navštívit i vy. Nejde sice o žádnou levnou záležitost, ale také to není nic dlouhodobého. Ano, hubnout budete opravdu několik měsíců až let, ale po dvou až třech měsících, co vám budou specialisté vytvářet jídelníček na každý den, už budete vědět moc dobře, jak si připravit chutné a zároveň kaloricky ideální jídlo. Nebudete tak žádné specialisty potřebovat.