Rodinné domy na klíč na Vysočině pro klidné bydlení v přírodě

Dřevostavba na klíč

Víte, že západní Evropou se již mnoho let šíří trend nájemního bydlení a lidem se tam údajně vyplácí bezstarostný život v cizím bytě či domě, kdy veškerá údržba padá na vrub jejich majitelů? Na první pohled možná lákavá představa, ale máto několik významných trhlin.

Ten dům vám nepatří – nemůžete sami pružně rozhodovat o tom, jak upravit interiér, jakého vybavení se zbavit a čím jej nahradit. Nemůžete si sami svévolně vybourat příčku, vystavět před domem terasu s pergolou a bazénem. Jste tu pouze v rámci nájemní smlouvy a pronajímatel ji může kdykoli s výpovědní lhůtou vypovědět (samozřejmě v regulích zákona).

náměstí v Telči

Musíte také hradit pravidelné splátky nájemného, a to nebývá zrovna malé. Jsou to peníze, které v přeneseném slova smyslu vyhazujete do odpadkového koše, a jež jsou zdrojem příjmu někoho jiného.

Není tedy výhodnější splácet hypotéku nebo spotřebitelský úvěr, kdy sice také přeplácíte, ale investujete do svého? Někteří lidé řeší bydlení ve vlastním objektu prodejem bytu či jiných nemovitých a movitých věcí, neboť si uvědomují, že na nájemném by vydělané peníze zhodnoceny rozhodně nebyly.

občerstvení na zahradě

… a na Vysočině k tomu

Výhodou bydlení ve vlastním domě se zahradou je nepochybně možnost ušetřit i na energiích, např. vytápěním dřevem v krbu s průduchy, fotovoltaikou a solárními kolektory na střeše a vlastní studnou, ovšem nesmíme zapomínat ani na volbu vhodné lokality. Sázíte-li na rodinné domy na klíč na Vysočině, budete možná o ten „pomyslný krok napřed“ před ostatními lidmi, kteří se stále pachtí za kariérou v centrech velkých měst.

Kdo z vás již na Vysočině někdy byl, ví, o čem hovoříme, a kdo tuto překrásnou oblast Česka ještě nikdy nenavštívil, měl by to napravit. Je tu řídce obydlená krajina, s nádhernými výhledy, loukami a lesy, vodními toky, rybníky a skalisky, s mnoha historickými památkami a hlavně klidem a pohodou, jaké ve městech nemůžete očekávat.