Osram Cool Blue přispívají k vyššímu jízdnímu komfortu

Neúprosné statistiky nehodovosti potvrzují, že největší podíl na dopravních nehodách má samotný řidič.

Čím zvýšit jízdní komfort

„Pravidlo šťastného návratu“ je známý slogan, který sportovní komentátor Luboš Pecháček s oblibou vyslovoval již za socialismu v motoristickém televizním pořadu. Není to jen prázdná fráze, neboť počty dopravních nehod s vážnými následky rok co rok stále přesahují desítky tisíc. Bezpečná jízda úzce souvisí s komfortem – pocitem, který vnímáme při řízení, a s nímž se pak domů vracíme ve zdraví a bez nehod.jízda za snížené viditelnosti
Vypněte nebo alespoň odložte mobil – mobilní komunikace má spoustu nepsaných výhod, ale také může být příčinou nešťastných událostí. Za volant mobil nepatří a nevyplatí se obcházet dopravní předpisy. Pokud je to jen trochu možné, telefon v autě vypínejte, zbytečně vás rozptyluje.
Zdravý selský rozum – ten velí krotit své vášně zvláště za volantem. Nepřeceňujte své vlastní možnosti a raději jeďte pomaleji a s citem. Nespěchejte. Za ušetřených pět minut riskantním předjížděním můžete draze zaplatit.
Používejte vhodné žárovky – možná se to zdá jako hloupost, ale tato drobná součástka může zachránit život. Většina řidičů věnuje pozornost palivu, oleji a pneumatikám, ale zapomíná na autožárovky. Dnes se již prodávají špičkové výrobky s lepším (studeným) odstínem světla a s delším světelným kuželem, např. Osram Cool Blue. Čím studenější barva světla, tím méně únavy a vyšší jízdní komfort.osvětlená silnice ve městě
Vyzkoušejte kurz pro zlepšení řízení – nikdo není neomylný a nikdo nemůže říci, že by se nemohl v čemkoli zlepšit. Vyplatí se absolvovat speciální kurz zaměřený na jízdní dovednosti za zhoršených povětrnostních podmínek. Naučíte se, jak přiměřeně reagovat, jak zvládat smyk, jak správně přizpůsobit rychlost vozu povaze jízdního pruhu a jeho aktuálního stavu. V kurzu zjistíte, jak důležitá je tolerance, asertivita a tzv. „defenzivní styl“, a jak riskantní a nebezpečné jsou nezvladatelné projevy agresivity.