Nákup a prodej na Vinted. Stojí to za to?

Už jste slyšeli o secondhandu Vinted? Věřím, že většina z vás ano, ale pro ty, kteří ne, jedná se o Second Hand, kde má každá uživatelka „svůj“ malý obchůdek. Můžete tak prodávat věci, které už nenosíte, nakupovat to, co se vám líbí, či dokonce měnit.

Jak funguje prodej?

Na svůj profil nahrajete předmět, který chcete prodat. Uděláte pár fotografií, zvolíte značku, velikost, a stav předmětu, a přidáte krátký popisek. Pokud některá z uživatelek (či uživatelů) projeví o nákup zájem, může vám buď napsat soukromou zprávu, nebo rovnou kliknout na tlačítko koupit. Tak dostanete rovnou kód, se kterým zboží odešlete přes vybranou doručovací společnost, a jakmile je předmět doručen, a je-li v pořádku, brzy se vám připíšou peníze do Vinted peněženky. Z nich pak můžete buď nakupovat, či si je převést na svůj účet, což ovšem trvá kolem 5 pracovních dní.

prodej přes tablet

Jak funguje nákup?

Projdete si katalog, a pokud se vám něco líbí, můžete to koupit pomocí tlačítka, nebo napsat uživatelce, a domluvit se na způsobu prodeje. Peníze za předmět i přepravu jsou vám strženy ihned po kliknutí na tlačítko, avšak prodávající je dostane až ve chvíli, kdy potvrdíte, že je předmět v pořádku. Kvůli tomu Vinted platíte ochranu kupujících.

garážový výprodej

Jen v mezích ČR?

Ne, prodávat a nakupovat můžete i v rámci Polska či Slovenska. Převodník na Vinted vám převede částku do vaší měny. Nevýhodou prodeje do Polska je, že k odeslání musíte vytisknout přepravní lístek. Kdo nemá tiskárnu, aby sháněl, kde vytisknout přepravní lístek kvůli svetru za 35Kč. Takovou objednávku samozřejmě můžete stornovat, ale za to dostanete od společnosti Vinted automatické negativní hodnocení, které vám může změnit celkové hodnocení na profilu.

Další podivnosti

Vinted se může zničehonic rozhodnout, že vám smaže některé předměty, jelikož vás podezírá z komerčního prodeje. Co na tom, že třeba hodně nakupujete, a chcete se zbavit spousty nenošeného oblečení? Vinted to vyhodnotí jako překupnictví, předměty smaže, ačkoliv vám dalo nahrávání a focení spoustu práce, a ať se ohradíte jak chcete, odpovědi se nedočkáte. Vinted totiž příliš nekomunikuje s uživatelkami, a ty si tedy musí své problém většinou řešit samy.