Křišťálově čistý bazén za každých podmínek a bez námahy

K udržování čisté vody ve vašem soukromém zahradním koupání patří také odstraňování různých pevných a nerozpuštěných nečistot. Čas od času se stane, že ho zapomeneme zakrýt nebo se vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek do vody dostanou i různé nečistoty, prach, pyl, písek, drobný hmyz či dokonce drobná semena rostlin a listí. Je to zcela běžné a bohužel se tomu nevyhneme.
lehátka u bazénu
Většinu nečistot z vodní hladiny odstraní filtrace. Co ale dělat v případě, že se nečistoty drží u dna nebo na jeho stěnách? Pro takové případy je dobré mít po ruce jeden z bazénových vysavačů. Ocení ho zejména majitelé větších zahradních variant, ale své využití nalezne i u těch menších. Rozhodně tedy nebude zbytečným pomocníkem a v mnohém vám usnadní práci.

Jediné co stačí je vybrat si vhodný typ

Na výběr máme především mezi automatickým či ručním vysavačem. Automatický vysavač se sám postará o vyčištění potřebných ploch a uplatnění najde zejména u větších variant bazénů. Důležité pro jeho chod je zvolení optimálního čerpadla. Díky programu se pak pohybuje zcela sám. Ruční vysavač lze použít u malých i velkých variant. Volit lze podle způsobu využití, k dostání jsou
i speciální rohové typy. V nabídce naleznete trojúhelníkové, obdélníkové či půlkruhové tvary a každý z nich má svá specifika.
Všechny tyto vysavače jsou vyrobeny z velmi kvalitních a odolných plastů, které zaručí bezproblémový chod a dlouhou životnost. Samozřejmostí je velké množství příslušenství a náhradních dílů, které lze k těmto vysavačům sehnat, především pak různě dlouhé teleskopické tyče a různé držáky a spojky, potřebné k upevnění na zahradní hadice s přívodem vody.

bazén v zahradě

Ať se rozhodnete pro kterýkoli typ, neprohloupíte. Odměnou vám bude vždy dokonale čistá voda bez jakýchkoli nečistot. Teď už se nemusíte bát žádné bouřky, větru ani zapomenutého zakrytí. Nečistot se totiž lehce zbavíte.