Jak dostat dítě do sportu

Spousta rodičů řeší jedno velké dilema – jak vlastně přimět dítě, aniž byste ho tam museli odtáhnout násilím, aby se zapojilo do nějaké pohybové aktivity. Nemusí to být zrovna fotbal nebo hokej a další „tradiční“ sporty, klidně to může být i něco ne zcela obvyklého, něco co je třeba k mání jenom ve vašem městě nebo kraji. Ono často nejhorší je probudit v dítěti motivaci a poté ji udržet v dostatečné míře, aby toho po pár letech nenechalo.
holčičky s brýlemi.jpg

Bojová umění jsou velmi dobrou alternativou

Jestli si myslíte, že jsou bojová umění a sporty dobrá pouze na vzájemné ublížení – máte tak trochu pravdu, přece jen se vaše dítě bude učit, jak se správně nejen bránit, ale i útočit. Možná to není úplně největší ideál, ale je toho mnohem víc, co se zde dítě naučí. Především je to disciplína a respekt ke starším. Existují i oddíly pro ty nejmenší, kde se učí nejprve základům nějaké té etikety na „cvičišti“ (v doju etc.) a poté se procvičují několik let v základní pohyblivosti. Učí se dělat kotrmelce a stojky, aniž by si zakroutili krkem apod.

Tenis, badminton ale i squash

Pokud má vaše dítě páru a potřebuje jí vypustit, jsou tyto sporty naprosto ideální. Švihání raketou do míčku a hodně běhání jsou naprosto ideální na vyběhání a vybití. Sice se jedná přece jen o dražší koníček, protože rakety, míčky, správné oblečení, aby se mu někdo náhodou neusmál před obličejem, také něco stojí, takže tady už to začíná trochu skřípat, ale pořád to jde a není to taková hrůza a hlavně pro samotné dítě to bude hrozně odměňující sport.
malý fotbalisti.jpg

Golf, baseball, rugby

Méně běžné sporty v této generaci, avšak také sporty. Golf je asi nejdražším koníčkem ze všech, protože, nebudeme lhát, jedná se o docela snobskou zábavu. Ani tak ta hra samotná ničím speciálním není, ale ti lidé ano. Každopádně je to dobrou volbou, pokud se chce dítě naučit vytrvalosti a trpělivosti jiného druhu než u ostatních hobby.
 
A pokud byste jej stejně chtěli raději vidět kopat do míče nebo přihrávat na ledě, vždycky ho tam můžete mermomocí natlačit. Buď ho to chytne anebo ne. A jak jste na tom vůbec vy, jak vzor?
Možná byste se rádi podívali i na sport, který vás konečně bude bavit a budete tak pěkným vzorem.