Domácnostmi vládnou stroje

Všichni bereme některé věci za samozřejmost a neumíme si představit, že dříve nebyli. Naše doba, nám nabízí širokou škálu různých pomocníků, řeč je o moderních elektrospotřebičích, bez kterých bychom, už asi, ani neuměli žít, až na pár výjimek. Při poslední návštěvě svých prarodičů, jsem si uvědomila, jak naše domácnosti ovládají stroje. Vždy, když totiž babičku navštívím, tak je navařeno, napečeno a na stole už stojí hrnek s kávou, ale teď, to bylo jiné, protože jsem přepadla babičku o dvě hodiny dříve, než jsme byly domluvené.
myčka na nádobí
Na kamnech se vařil oběd a babička v misce hnětla těsto na koláč, při mém příchodu, dala ihned vařit vodu na kávu, ale pozor, nevařila vodu v rychlovarné konvici, ale postavila ji na kamna. Obvykle po obědě a kávě, odjíždím domů, protože, cesta je daleká, ale rozhodla jsem se, že se zdržím. Pomohla jsem s úklidem a odjela domů. Zní to jako klišé, ale když jsem si pak srovnala svou domácnost s tou babiččinou, tak mě zamrazilo. V podstatě, kdybych postavila babičku do mé kuchyně a řekla jí, zda by uvařila, tak by, to asi nezvládla, protože moje kuchyň je plná vymožeností a moderny. Řekněme si o několika elektrospotřebičích, bez kterých to nejde.
 
Rychlovarná konvice
Není pro nás žádnou novinkou a její vznik už se datuje k počátku 90. let. Bez ní, bychom se už neobešli, ale dnešní doba nám nabízí úplně excelentní konvice, kde si navolíte i stupeň ohřevu vody, na kávu, čaj. Můžete vybírat, až ze sedmi stupňů nastavení teploty vody. No není to úžasné? K tomu, vám ještě pípne, že je již voda uvařená.
 
Myčka na nádobí
Upřímně a bez ostychu, miluji myčku. Většina domácností, vlastní tento zázračný přístroj. Vložíte do něj špinavé nádobí a vyndáte čisté. Senzace!
 moderní kuchyně
Kávovar
Ten už je v každé domácnosti samozřejmostí, ale dříve byl jen v kavárnách a barech.
 
Vysavač
Přijde vám to absurdní, protože to fakt není, nic nejnovějšího. Ale, teď tím myslím robotický mini vysavač, který jen zapnete a on vám, sám vesele vysává byt, novější tip, dokonce i vytírá, jako bonus, můžeme brát v potaz to, že ho lze ovládat i aplikací v mobilním telefonu.
 
Mohla bych tu vypsat dalších X spotřebičů, které běžně používáme a považujeme je za samozřejmost, aniž bychom si uvědomili, že tu vždy nebyli.