Koukněme se na auto výletní či závodní!

S automobilem na cesty.

Auto je dneska pro nás jistou prioritou. Každý jistě ví, že na výlet se jezdí nejlépe autem, které je prostorné a vejde se do něj vše potřebné. Ať už od převážení buřtů na táborák nebo po autosedačku s kočárkem. Když jedeme do kempu, k moři nebo na cestu kolem světa, vždy je dobré být dobře vypraven a mít vše potřebné.

Je pravdou, že na nákup nepotřebujeme ohromné auto, ale stačí i menší typ. Je taky zapotřebí vzít v potaz, kde bydlíme, chceme-li ušetřit.
černé kombi

Zda ve městě nebo na vesnici a dojíždíme vetší dálku nebo krátké úseky. Jak často jezdíme a kam přesně. Od toho se bude odvíjet i naše spotřeba. Spotřeba rovněž vychází z obsahu motoru.

Proto musíme vědět co chceme a jedno víme jistě, že chceme jezdit spořivě. Nikdo z nás nerad vyhazuje peníze oknem.

Chceme-li jezdit rychle a užit si adrenalin při cestách, volíme auta sportovní typu, zde úsporu paliva neovlivníme.

Chceme-li úsporu na cestách, volíme auto s menším obsahem motoru. Jistě nám je známo že čím je větší obsah motoru, tím je větší spotřeba. Na tuto skutečnost je zapotřebí si dávat pozor.

Pro rodinné výlety je perfektní společník vetší auto, např.: modelu kombi. Velké, prostorné a při správném výběru i úsporné. Jde o to ještě najít ten správný model za tu správnou cenu a cesta je nám dokořán.

Na trhu se předhánějí v rozrostu nových aut, všechny automobilky na celém světě. Každá z nich se snaží zdokonalovat svoje typy aut a pokaždé přidat něco na víc a tím ukázat, že jejich nápady zdaleka nekončí. Jenže pravdou je, že někdy málo je hodně. V tomto případě se jedná o to, že každý automobil má v sobě nespočet drátů, který se táhnou k elektronickému ovládání. Ať už se jedná o okénka, zrcátka nebo klimatizaci. Čím více nám výrobci automobilů přidávají komfort do aut, tím častější jsou také poruchy. U vozů, které byly vyrobeny např.: roku 2015 je prakticky nemožné si vyměnit prasklou žárovku na autě. Aby bylo možné žárovku vyměnit, je potřeba demontovat celý světlomet, aby mohl být demontován světlomet musí být posunutý kryt, přidělaný atypickými šrouby. Atd. Atd. Vše má své pro a proti.
kulaté světlomety

Takže abychom mohly jezdit i v noci a auto nám svítilo všemi světly, jak má, tak musíme navštívit servis. Sice máme plný komfort v autě, vyhřívání sedaček, čidlo nárazníku nebo kameru na zadní straně vozidla, ale vše má svou cenu.

Ale zpátky k výletům.

Ideální věc, když se nemůžete rozhodnout mezi sedanem a kombi př. Žena chce větší auto kombi, ale muž naopak menší sedan, tak perfektní řešení je model hatchback.  Není to ani velké auto v kombi, ale ani malé v sedanu. Je to přesně typ mezi tím a nevypadá vůbec špatně.

Momentálně se pyšní svojí chloubou Renault, se svým rodinným dělem, a to sedmimístným crossoverem. Perfektní auto na výlety, jak s rodinou o dvou dětech, tak i s početnější posádkou.

Výběr aut od sportovních po pohodlné cestování je opravdu mocný. Je jen na vás, kterého mazlíčka si zvolíte vy.