Jak na hypotéku

Plánujete pořídit si nové bydlení nebo se chcete pustit do rekonstrukce? Chcete pořízení nebo rekonstrukci nemovitosti řešit pomocí úvěru? Pak se připravte na spoustu vyřizování, papírování a také to bude chtít pevné nervy. Vzít si hypotéku v dnešní době totiž není jen tak, obzvláště v dnešní době, kdy jsou podmínky bank tak zpřísněné a kdy banky vyžadují spousty dokladů spolu s žádostí o úvěr.
chaloupka na jaře
Zjistěte si dopředu, na co se máte dopředu připravit, než se budete chystat jít do banky podat oficiální žádost o hypotéku. Podmínky pro úvěr se neustále zpřísňují, je tedy dobré vědět, co vás čeká a na co se máte připravit, než si podáte žádost o úvěr v bance. Protože jak se říká „Štěstí přeje připraveným“.
dům na váze

Na co se před žádostí o úvěr připravit
Především je důležité připravit se na to, že banky vám nedají celou požadovanou částku, kterou si chcete půjčit jen tak. Dříve tomu sice bylo tak, že banky půjčovali až do 100% výše hypotéky, dnes je tomu ovšem jinak. V současné době je systém bank nastaven tak, že půjčují nejvýše 90% úvěr, ale pouze omezenému množství žadatelů. Spíše je tedy nutné počítat s tím, že dostanete od banky maximálně 80% úvěr a zbytek budete muset mít z vlastních zdrojů. Tady byste ovšem měli zapomenout na to, že zbytek do vámi požadované částky dorovnáte dalším, třeba spotřebitelským úvěrem, to už ve většině případů totiž banky netolerují. Pokud tedy nemáte dostatek svých vlastních naspořených peněz nebo peněz půjčených od známých či rodiny, rovnou se můžete s hypotékou rozloučit, protože byste nejspíš z banky odešli s nepořízenou.
štít sweet home a klíč
Svět úvěrů a půjček je velice složitý, a proto je velmi těžké se v něm orientovat. Důkladně si samozřejmě pročtěte, co v bance podepisujete, abyste pak v budoucnu nebyli nemile překvapeni. Také je dobré řídit se heslem – „Podepsat můžeš, přečíst musíš“.