V první řadě bojujeme sami se sebou

Tady se začne odehrávat ta největší bitva. V našem mozku, pokud se mi nerozhodneme něco s našimi špíčky udělat, tak samo se to rozhodně nevyřeší. Naše hlava je vcelku pěkný generál, musí totiž rozhodnout o tom, co by bylo v podstatě naší největší touhou – mít tělo a křivky jako modelka. Tak mnohdy nás dostala tak obezita do hloupých situací, že by stačilo pár desítek kilogramů dolů a byli bychom vcelku spokojeni. Tak nemožné to rozhodně není, ale chce se pro to jasně rozhodnout a pak začít konat a ne jen mluvit a stýskat si, že to nejde. O tom, jak se k tomu postavíme, je totiž na nás samotných.

tobollky

Co mám dělat, když mám hlad?
Jestli po jídle pociťujeme kručení v břiše, neodolatelnou chuť na sladké a je jedno, zdali jíme hodně nebo málo, tak něco bude špatně. A v podstatě rada je jednoduchá. Je třeba něco změnit ve svém jídelníčku. Mnohdy takový hlad ukonejšíme kouskem sýra nebo masa. To by bylo vhodné, pokud bychom měli hodně daleko ještě do dalšího chodu. Pak nám mohou pomoci i podpůrné doplňky, které vyvolají dostatečný pocit sytosti. Mezi jeden takový přípravek patří Sibutramin cena je pro někoho možná vyšší, ale na druhou stranu, když pomůže, tak jedině dobře. A že výsledky podává naprosto skvělé, je lékařsky ověřené. V některých zemích si získal již statut léku proti boji s obezitou.

snídaně

Na co si dát pozor:

  • Rozhodně na cukr – rafinovaný cukr je nejčastějším důvodem, proč můžeme mít hlad klidně celý den. Každý specialista na sestavování správného jídelníčku tento cukr vyřazuje, jelikož se dá do těla dostat i jiným způsobem, například v podobě celozrnných potravin.
  • Bílý chléb, sušenky, ale i salátové dresinky, kečupy, průmyslově zpracované potraviny. To vše většinou zvýší hladinu cukru v krvi, ten ale záhy rychle klesá a nám přirozeně vzrůstá pocit hladu.
  • Nedostatek tekutin je další zásadní problém, který musíme spíš hlídat, než čekat na žízeň. Nicméně i sklenka vody pomůže naše kručení v břiše zkrotit.