Unavené oči, bolest hlavy, nespavost? Za vším hledej modré světlo…

Pozorujete na sobě některé z příznaků, které vám může způsobovat modré světlo? Pálí vás, svědí oči, trpíte nespavostí nebo bolestmi hlavy? Máme pro vás řešení.

Co je to modré světlo?

Co vás napadne jako první, když se řekne modré světlo? Přirozeně se s ním setkáváme každý den, protože vychází ze slunce. Modré světlo je totiž jednou ze složek slunečního záření. V této formě modré světlo v podstatě není škodlivé. V tomto článku se zaměříme na modré světlo, které škodlivé je a “ohrožuje” nás běžně doma. Ano, možná už tušíte, že se jedná o veškeré technologie, od mobilních telefonů až po notebooky, televize, které už dnes používá téměř každý. Najdou se mezi námi ale tací, kteří těmto zálibám neholdují a tak se škodlivým vlnám modrého světla nevystavují. V našem životě to znamená, že neškodí svému zraku a kvalitě spánku.

modré světlo

Modré světlo má na kvalitu našeho spánku zásadní vliv. Ač nám to tak nepřipadá nebo se nad tím nezamýšlíme, je to tak.

V tuto chvíli se nabízí otázka, co udělat pro to, abychom si neškodili?

Jednou z možností je omezit používání technologií, ale někteří z nás se jejich vlivu zkrátka nevyhnou například z pracovních důvodů. Pokud se chceme bavit o kvalitě spánku, tak alespoň před spaním. Možná jste zpozorovali, že když jdete spát, a ještě na telefonu projíždíte sociální sítě, dá vám to nějakou chvíli, než usnete.

Pokud to vezmeme z druhé strany a bude nás zajímat naše celková pohoda, zdraví, a především zdraví našeho zraku, můžeme začít používat brýle.

Existují speciální brýle proti modrému světlu, s dioptriemi i bez nich. Na své si tedy přijdou i ti, kteří běžně potíže se zrakem nemají.

brýle

Nejlepší brýle proti modrému světlu Luxbryle jsou skvělým řešením.

  • Brýle proti modrému světlu redukují záření z digitálních obrazovek.

  • Díky čočkám Blue control zamávají se špatnou kvalitou spánku a nespavostí.

  • Jsou novinkou, která pomáhá chránit oči i naše celkové zdraví.

  • Vylučuje syndrom suchého oka (zarudlé, unavené oči), rozmazaného vidění.

  • Snižují související bolesti hlavy.

  • Překvapí vás elegantní design.