Cestování vlakem

Jedním z častých cílů letních dovolených jsou Benátky. A i tam je možné cestovat vlakem. Dopředu je možné jízdenky objednat buď v předprodeji na eshopu Českých drah, nebo přímo v pokladně kteréhokoliv vlakového nádraží na trase. Výhodou je noční cesta, kdy večer nasednete do vlaku a ráno se už procházíte po Náměstí svatého Marka. Většina ale využívá denní spoj. Při cestě do Benátek čeká cestující asi v polovině  trasy přestup. A proto je vhodné vyrazit o trochu dříve. Aby nedošlo při jakémkoliv zpoždění k narušení pohodové cesty na dovolenou. Dalším oblíbeným místem je Řím.

Cesta k moři Regiojetem

Vlakem se dostanete až na místo a ještě ušetříte nemalé prostředky za dopravu. Protože ta vlaková zůstává pořád ekonomicky výhodná. Možnost zastavení ve Vídni, která leží na trase, je pro cestovatele dobrou přestávkou. Během které je možné navštívit památky v centru města, včetně historického Práteru. A navečer pokračovat do konečného místa pobytu. Noční jízdy vlakem jsou možné jak v klasických sedačkách, tak jejich rozložením, čímž vznikne provizorní postel. Nebo zakoupením jízdenky do lehátkového kupé.

Vlakem na dovolenou

Pro všechny dovolenkáře, kteří si oblíbili cestování Regiojetem, je možnost už druhou sezónu tímto spojem vyrazit do Chorvatska. Cílovou zastávkou je Split, který svoji polohou umožňuje rychlý přesun do vybraných letovisek. V Rijece i Splitu je navíc možnost přesednout do přistavených autobusů, které dopravu na místo pobytu urychlí. Pokud si sebou chcete na dovolenou vzít vlastní kola, i to je možné. Při noční jízdě je potřeba při nákupu jízdenky objednat jak lůžko, tak kolo. Protože dokoupení lístku už po nastoupení do vlaku není možné. Novou službu, kterou Regiojet svým zákazníkům nabízí, kromě obvyklého servisu během cesty, kdy se stevardky postarají nejen o jídlo a nápoje, ale rovněž o nabídku denního tisku, jsou kompletní balíčky. Které zahrnují nejen dopravu, ale i ubytování a stravování. Čímž zbaví své zákazníky veškerých starostí, které by je mohly během dovolené potkat. Ohlasy prvních návštěvníků dovolené v Chorvatsku jsou službami Regiojetu více než spokojené.