Lze podnikatelům závidět?

Odpověď na otázku položenou v titulku je vcelku jasná. Jak kdy a jak komu. Existuje celá řada podnikatelů, kteří jsou na tom dobře a třeba se i doslova topí v penězích, ale jsou tu i jejich pravé opaky. Tedy i ti, kdo to nemají zase až tak snadné, ba i ti, kteří už vážně nevědí kudy kam.
Protože soukromé podnikání je notně nejistá záležitost, v níž se může zvrtnout leckdy leccos. A člověk se tak dostane někdy do problémů, aniž by si stihnul uvědomit, jak.

euro peníze

Ovšem zatímco dostat se do potíží moc práce nedá, vybřednout z nich, to už bývá zapeklitá věc. Protože řešení podobných problémů většinou znamená potřebu peněz, jichž se právě v takové situaci nedostává. A sehnat je není kolikrát věru snadné.
Když se takový podnikatel v nesnázích obrátí na banku, nejednou pohoří. Protože jsou to právě bankéři, kdo sázejí na jistotu a půjčují výhradně těm, kdo mohou nabídnout jistotu návratnosti. A právě tu někdo, komu se hroutí firma, nabídnout vesměs nemůže.

úvěr

A tak nakonec zbývá jenom jediné jisté řešení. Tedy nebankovní hypotéka bez registru, díky níž se dostane k potřebným financím často i ten, kdo by jinde neuspěl.
Samozřejmě podnikatel, protože právě k podnikání je tento typ úvěru určen.
Jistě, ani zde není stoprocentní záruka, že se žadatel domůže potřebných peněz, ale podmínky jsou tu přece jenom daleko benevolentnější a naděje tak o poznání vyšší. Stačí vlastně jenom přesvědčit takového poskytovatele, že jste schopni splácet, tedy že nejste předlužení, že můžete dát do zástavy nějakou vlastní nemovitost a nemáte v registrech dlužníků něco skutečně tragického nebo hodně znepokojujícího, a peníze mohou být téměř v mžiku na cestě. Za šestiprocentní, ale u dobře vypadajících klientů (čímž nejsou míněna pohledná děvčata s výstřihem a v minisukni) klidně i tříprocentní roční úrok, což je jistě více než výhodná nabídka.

A i další podmínky jsou tu velice výhodné. Takže jste-li podnikatelem a dostanete se do potíží, už víte, kam se obrátit. Abyste neskončili na úplném dně.