Nakupujte efektivně

Zajisté to znáte. Do schránky přijde leták, v televizi běží reklama a Vy si říkáte, že takovou akci jen tak už neuvidíte, že si to budete muset koupit. Ne! Řekněte těm reklamám ne. Důvodů je hned několik.

dívka pod procenty

1)      Akce, která není akcí – Ano, je to tak. Televize a letáky Vás nalákají na velice výhodný nákup, který ale zase tak výhodný není. Pokud nesledujete vývoj cen v obchodě, necháte se snadno zmást. Nicméně kdybyste ceny sledovali, už byste v obchodních řetězcích věděli předem, co bude v akci třeba příští týden. Není zase taková vzácnost, že obchod jeden týden zdraží zboží třeba z 10 Kč na 15 Kč, aby následující týden mohl spustit velice výhodnou akci, kdy zboží zlevní na 12 Kč. Vidíte? Akce to není.

2)      Nekupujte zbytečnosti  Proč si nekoupit tohle, když je to ve slevě? Ne, nekupujete to běžně, nekupujte to ani nyní, pokud jste neměli již delší dobu v plánu, pořídit si onu věc. Ani cena by Vás neměla zlákat, pokud Vám ona zakoupená věc bude doma jen ležet. Rozmyslete se vždy, než takovou věc uděláte.

3)      Nekupujte velké množství – Páni, to je krása, je to levné! Koupím to! Koupím si víc, to určitě upotřebuji, stihnu sníst. Nestihnete to. Jídlo se zkazí, oblečení Vám zůstane ve skříni bez toho, abyste si jej vzali na sebe. Navíc finanční náročnost tímto způsobem stále narůstá.
regály s banány

4)      Neplýtvejte s jídlem – Obyčejná paprika, která má nahnilou špičku, což se může stát prakticky ten den, kdy si ji koupíte. Nevyhazujte ji a nekupujte novou. Uřízněte špičku a papriku urychleně zpracujte. Ztvrdlo Vám pečivo? Víte, že když starší rohlíky dáte do trouby a zapnete ohřev, že změknou a jsou výborné na rychlé snědení? Suché pečivo navíc můžete umlít na strouhanku.

Jak vidíte, šetřit se dá takřka všude. Když se těmito základními radami budete řídit, neutratíte víc, než předchozí měsíce. Naopak. Zřejmě tím ušetříte slušnou částku.