Kdy je dobré mít přístřešek pro dvě auta


Asi není třeba říkat, že počet automobilů na našich silnicích se neustále zvyšuje. To ale také znamená, že ona auta je potřeba někde zaparkovat, pokud zrovna nejezdí. Nejjednodušší situaci pak mají majitelé rodinných domů, kteří jej mohou zaparkovat na svém pozemku.

Problém nastane v okamžiku, kdy si uvědomíme, že se postupně zvyšuje počet automobilů na rodinu. Zatímco dříve měla jedna rodina jeden vůz, nyní má svůj vlastní prakticky každý člen, který vlastní řidičský průkaz – tedy téměř každý, komu bylo více jak 18 let.

rodinný dům s garáží

V čem spočívá ona potíž? Starší domy byly postaveny v době, kdy byl počet vozů na rodinu menší, a tomu byl přizpůsoben i počet garáží. Ten ale nyní přestává stačit, a tak se často řeší, co s tím. Nechat jej stát jen tak se moc lidem nechce, neboť jej tím vystavují riziku poškození.

Jistě, je možné přistavit další garáž, avšak to je poměrně náročný úkol. Navíc je potřeba si uvědomit, že mladší členové domácnosti se brzy odstěhují, a s nimi i jejich vůz. Garáž tak bude nevyužita, a bude jen zbytečně zabírat místo.

Řešením se proto staly nejrůznější přístřešky. Ty sice neposkytují takovou ochranu, jako klasická garáž, avšak je dostatečná. Otázkou však je, kdy je dobré postavit přístřešek pro dvě auta pergoly-trutnov.cz. Zde je totiž nutné přemýšlet dopředu.

jeden z typů přístřešků pro auto

Pokud máme dospívající děti, je pravděpodobné, že si brzy udělají řidičský průkaz, a záhy nato dostanou svůj první automobil. Nyní je tedy potřeba si uvědomit, kolik dětí máme, a jak to celé bude vlastně fungovat.

V případě, že je pravděpodobné, že u nás budou obě bydlet i v době, kdy si udělají řidičák, je jasné, že se vyplatí udělat takový přístřešek, aby se pod něj vešla všechna auta. Pokud je však věkový rozdíl mezi nimi vysoký, případně některé z nich dává najevo, že se chce brzy odstěhovat, pak je to zbytečné plýtvání penězi a místem. A to rozhodně není ideální.