Na sedacím vaku můžete i meditovat

Někteří lidé se mohou vysmívat meditačním technikám a považovat je za ztrátu času. Takoví lidé mohou být i příliš materialisticky zaměření na budování kariéry a hromadění majetku a mnohdy si neuvědomují, že nejsou spokojeni sami se sebou, ale ke svému štěstí potřebují nějaký vnější podnět, který by je uspokojil.

sedací pytle

Takhle to ale nefunguje a k uspokojení dojdete pouze tehdy, stanete-li se sebevědomými, uvědomíte si svou vlastní sílu a moc, schopnosti a dovednosti a budete se radovat ze svých vlastních úspěchů, i když mohou být docela malicherné a nenápadné.

dívka na sedacím vaku

Meditace je jednou z cest, jak svého sebeuvědomění docílit. Meditovat lze na různých místech a mnoha způsoby, ale řada lidí se shodne na tom, že je k tomu nejlepší prostředí klidné, tiché, dostatečně odvětrané, případně doplněné o melodickou, nepříliš hlasitou hudbu a o aromaterapeutické vonné esence.

Pohodlí sedacích vaků

Jedním z míst, kde bude praktikování meditací snadné, jsou sedací vaky https://www.beanbag.cz/. Zvolíte-li vhodný materiál potahu a výplně a jeho velikost a zvolíte -li si vhodnou polohu, usnadní to pocit odlehčení těla, které při meditaci může překážet např. při sezení na tvrdé podložce, špatně ergonomické, příliš těsné či nepříjemné na dotek. A nemusíte nutně sedět v pozici lotosového květu s obrácenými dlaněmi vzhůru, s prsty spojenými bříšky k sobě, to je mýtus. Klidně se posaďte na vak třeba s nohama na konferenčním stolku.

Ionizovaný vzduch

Co byste však neměli opomíjet, je větrání a dostatečná ionizace zápornými ionty. V uzavřených místnostech je nutné pravidelně měnit vzduch a častěji větrat, aby se vydýchaný oxid uhličitý nahradil větším množstvím kyslíku. A záporných iontů docílíte např. nábytkem z dřevěného masivu, kamennou dlažbou a mnoha živými rostlinami, případně akváriem, odkud se odpařuje voda a zvyšuje se tím přirozená vlhkost v ovzduší.