Stále lepší možnosti elektroniky

· Elektrokolo

Elektrokolo je naprosto převratný vynález, který umožní jízdu na kole mnoha lidem, kteří ji dodnes provozovat nemohli a to z různých důvodů. Mohou na něm jezdit lidé po úrazech, po operacích, kteří nemohou mít zvýšenou fyzickou námahu a přesto by rádi vyrazili do přírody na kolo.

Využití najdou elektrokola také v rodinách, kde některý z členů nemá ke sportu vztah. Tatínek například rád sportuje a bral by rodinu s sebou, ale maminka je z péče o děti unavená a nechce se jí.

Díky elektrokolu může vyrazit bez obav do terénu, protože se může snadno vyhnout šlapání do kopců. Elektrokolo vyšlápne kopce za ni. Ideální je samozřejmě také pro starší lidi, kteří jsou sice rádi aktivní, ale větší stoupání do kopců jim už dělá potíže, přesto se ale nechtějí vzdát cyklistiky. Využití najdou elektrokola také u lidí, kteří chtějí jezdit do práce na kole.

Mohou k tomu mít mnoho důvodů- například katastrofální dopravní situaci u nich ve městě. Každodenní dopravní zácpy je přiměli uvažovat o změně dopravního prostředku a elektrokolo se zdá být tou nejlepší volbou. Vyhnou se dopravní zácpě a zároveň se ráno nemusí příliš namáhat, elektrokolo bude šlapat za ně a do práce přijedou svěží. Samozřejmě, že nevýhodou může být pro někoho vyšší pořizovací cena ovšem při porovnání s náklady na motorku či automobil se rozhodně vyplatí. V dnešní době už jsou rozšířeny různé druhy elektrokol. Vyrábí se už elektrokola do různých terénů a pro různé účely. Stačí si jen pečlivě vybrat, podle svých požadavků.

Budete – li se pohybovat spíše v terénu, určitě zvolíte elektrokolo horské. Budete-li jezdit výhradně do práce, po cyklostezce či po silnici, bude pro vás vhodnější městská varianta elektrokola. Dalšími druhy jsou pak cestovní, trekkingová nebo skládací – vybere si zkrátka každý.