Spočítejte si, kolik musíte zhubnout

Pokud se vám zdá, že je vaše váha až příliš vysoká, nespoléhejte se pouze na klasické vážení, ale spočítejte si BMI. Je to mnohem přesnější údaj.

Spočítejte si, kolik musíte zhubnout

Je pravda, že po revoluci začalo více lidí sportovat, ale také je pravdou, že s příchodem nových pochutin ze západu se v našich zeměpisných šířkách začal šířit rychlostí blesku obezita. Bylo to tak rychlé, že dnes patříme mezi nejtlustší Evropany, čímž není dobré se nikde chlubit. Nadváha je totiž často spojována s leností, i když k ní stejnou měrou přispívají i špatné stravovací návyky. Máme prostě rádi tučné a sladké, což jsou přesně ta jídla, která našemu tělu nedělají vůbec dobře.

Pomeranč

Díky nedostatku pohybu kombinovaného se špatným stravováním tak stále častěji potkáváme kulatější jedince. Ne všichni však musí být nutně v kategorii obézních. Je mnoho lidí, kteří sice vypadají jako pašíci, ale co se týče zdravotních záznamů, jsou na tom velice dobře. Proto není dobré posuzovat obezitu pouze podle hmotnosti, ale je nutné zohlednit i další údaje. Díky BMI kalkulačky Bmikalkulacka je pak možné dopídit se ke správnému údaji.

Rýžový chlebík

Co dělat s obezitou?

A co když vám podle kalkulačky vyjde obezita? V tom případě byste se měli nad sebou docela vážně zamyslet a hned potom začít s hubnutím. Není to tak složité, jak se to může laikům jevit. Principiálně je to vlastně poměrně jednoduché. Musíte ze sebe více vydat než do sebe dostat. Takto to zní docela jednoduše, žel praxe je v tomto směru o hodně složitější. Rozhodně je potřeba mít kvalitní jídelníček a podle toho se řídit. Také neuškodí se dát zase na sport. Sportem jsou ale klidně myšleny i procházky nebo práce na zahradě. Základem je dělat pohyb v pravidelných intervalech, ovšem minimálně třikrát do týdne.

Když budete chtít, můžete vše podpořit i vhodnými preparáty, se kterými se hubne o poznání lépe. Mnoho lidí jim nevěří, ale moderní typy jsou dostatečně kvalitní a hlavně efektivní. Nezničí za vás tukové zásoby, ale zlepší váš metabolismus, a hlavně vám pomohou překonat hladové dny.