Jak vybírat plastové dveře?

Rekonstrukce domu či bytu rozhodně není žádný snadný projekt. A jednou z věcí, která se obvykle mění, jsou dveře. A není divu, ačkoliv vydrží dlouho, přeci jen i ony po čase odejdou. Obvykle ne proto, že by už neplnily svou funkci. To se většinou týká jen zámku, takže stačí vyměnit ten. Nejčastěji se provádí jejich výměna proto, že už zkrátka nevypadají dobře, nebo se nehodí do stylu, v jakém bude byt nově zařízen.

bílé dvoukřídlé dveře

Otázkou však je, jaké vzít. Můžeme vzít buď klasické dřevěné, nebo se můžeme rozhodnout pro plastové, například PVC dveře Ostrava. Ovšem které máme vybrat? A podle jakých kritérií bychom se vůbec měli rozhodovat?

V první řadě je třeba říci, že vzhled, ač by měl určitě hrát roli, by neměl být hlavním kritériem. Tím je místo, do kterého si je pořizujeme. Budou vnitřní či venkovní? Nebo budou sloužit k otvírání skleníku?

Důležité je, abychom zvážili následující faktory: vlhkost na obou stranách a teplotu, a samozřejmě také jejich fluktuaci. Budou po celý rok stálé, nebo se budou v průběhu roku měnit? A jsou stejné na obou stranách, nebo se liší? I v domě najdeme místa, kde je na obou stranách odlišná vlhkost. Příkladem může být třeba koupelna.

řada bílých dveří

Vzhled, jak už bylo řečeno , samozřejmě také hraje roli. Dívat bychom se měli především na barvu a také na to, zda jsou prosklené nebo ne. Zde totiž opět záleží na tom, kam vedou. Například dát si prosklené Ostrava PVC dveře do ložnice či na toaletu není příliš dobrý nápad.

Cena je samozřejmě také důležitý faktor. Ač jsme si ochotni za kvalitu připlatit, náš rozpočet není neomezený. Je proto dobré si určit pevnou částku, do které se musí vejít. Tak budeme mít jistotu, že nepřekročíme rozpočet na rekonstrukci.

Naštěstí dnes máme na výběr z mnoha nejrůznějších tvarů a typů, od prostých po vyřezávané. Jsou různé kvality i ceny, záleží tedy jen na nás a na našich finančních možnostech, které si vybereme. Jen pamatujte, že je třeba vybírat dobře. Koneckonců, měly by vám sloužit po mnoho let.