Jak připravit romantický večer?

Má vaše drahá polovička narozeniny, svátek, máte společné výročí nebo se chystáte požádat svou partnerku o ruku? Pak je na místě připravit jí pořádnou a nezapomenutelnou romantickou večeři. A co by nemělo na této romantické večeři chybět? Jako první byste měli vybrat prostor, kde chcete romantický večer trávit. Pokud zvolíte restauraci, máte to bez práce. Stačí obsluze říct, že si přejete romantickou večeři a oni už se o vše postarají. Pokud však chcete být v pohodlí domova, pak byste měli vše nachystat.

romantika

1) Ukliďte
Jako první svůj příbytek alespoň trochu ukliďte. Rozhodně se vám bude lépe trávit romantický večer v čistém a uspořádaném prostředí. Zkuste alespoň utřít prach, trochu porovnat věci na poličkách a alespoň vytřít.

2) Navoďte romantickou atmosféru
Nezapomeňte na různých bezpečných místech zapálit svíčky. Ty navedou romantickou atmosféru zaručeně, navíc zajistí tlumené osvětlení. Což je další věcí, na kterou nezapomeňte. Nic nebude romantické, pokud okolo sebe budete mít studené bílé světlo. Čím tlumenější, tím lepší. Pokud máte v plánu i film, tak vyberte nějakou romantickou komedii. K večeři pustě oblíbenou hudbu toho, komu romantický večer chystáte. Ale jen tlumeně. Celkový dojem to příjemně dokreslí.

3) Jídlo
Samozřejmě počítáme s tím, že k romantickému večeru patří výborná večeře. Pokud se ji rozhodnete uvařit sami, pak vás vaše polovička jistě ocení. Vybírejte si k vaření takový pokrm, který uvařit umíte. Neexperimentujte, protože ne vždy se vše napoprvé povede a vy budete zbytečně ve stresu. Pokud ovšem vařit neumíte, nebojte se nějaké jídlo objednat a nechat si ho dovézt nebo si ho můžete vyzvednout a pěkně naservírovat. Lepší kupovaná večeře než ta co není dobrá.

romantický večer

4) Dobré pití
Ideálním pitím k romantickému večeru je víno. Pokud máte rádi červené, můžete zvolit například Sangiovese. Z bílých vín určitě nic nezkazíte s Chardonnay. Vybírejte z toho, co máte rádi.

5) Sladká tečka na závěr
Po večeři, příjemné romantické procházce a dobrém vínu si můžete dopřát ještě nějaký lahodný dezert. Můžete se zastavit v cukrárně a koupit domů nějaký kousek dortu, který vašeho partnera či partnerku zajisté potěší.

Vytvořte si svůj večer tak, abyste se oba cítili dobře a měli na co vzpomínat. Můžete se inspirovat našimi radami, nebo sami sebou.