Bazény a solární plachty

Léto, sluníčko svítí, venku hezky teploučku, to je přesně počasí, které láká k vodě nebo alespoň do bazénu. Už delší dobu přemýšlíte nad jeho pořízením? Plánujete, kam jej na zahradě umístit? Pokud máte rodinný domek, tak představa vlastního bazénu je jistě velice příjemná. Už jste se pro něj rozhodli a máte ho doma? Ještě Vám k němu pár věcí chybí? Hodilo by se dokoupit nějaké to příslušenství, samozřejmě kvalitní a profesionální čistící tablety, ale za dobrou cenu a také třeba plachtu?

jídlo u bazénu

Plachty jsou stále velice oblíbené a populární a není se co divit, proto patří do základní výbavy, kterou bychom si k zahradnímu bazénu měli pořídit. Vyrábí se třeba v černé, modré a v posledních letech i moderní průhledné neboli transparentní.

Solární plachta Chlorito.cz se vyrábí hned v několika různých velikostech. Velikost plachty si tedy automaticky vybíráte podle velikosti bazénu.

Plachta má primárně zabránit vniknutí nečistot do vody v bazénu. To je samozřejmě logické, takže například na večer, když jsme se okoupali a sklízíme všechny věci je dobré hladinu vody přikrýt, aby nám do vody přes noc nenapadaly nějaké nečistoty. Jistě si to dokážete představit, spousta pylu, poletujícího prachu, lístků, ale i hmyzu a tak dále. To všechno neustále padá do vody a my to pak musíme lovit nebo přidávat zbytečně do vody chemii, pořád vodu nechávat filtrovat a tak podobně.

slečna vylézá z bazénu

Co dalšího plachta umí? Zabrání odparu vody přes den i přes noc. A samozřejmě v neposlední řadě musíme zmínit, že tento solární typ dokáže vodu v bazénu parádně nahřát. Solární plachta totiž pohlcuje daleko lépe sluneční záření a převádí ho do vody, čili na hladinu, kde se teplo do vody v bazénu rozprostře. Musí samozřejmě ležet na hladině a vody se dotýkat, jinak by přenos neprobíhal správně.

Plachty najdete v různých barvách i rozměrech, takže si stačí velice jednoduše vybrat ten typ, který odpovídá Vašemu bazénu.