Autodílna s potřebným vybavením

Vlastní autodílna? Pokud trávíte každou volnou chvílí pod kapotou svého automobilu či automobilu vašich známých, jistě krok tím správným směrem. Ovšem jen málokdo si uvědomuje, že se jedná o živnost jako každou jinou, je proto zapotřebí splnit několik zákonem daných podmínek, aby se vlastní sen proměnil ve skutečnost. Pojďme si představit alespoň některé z nich, které vás uvedou do obrazu.

velký autoservis

V první řadě je zapotřebí najít odpovídající prostory. Ovšem ne jen tak ledajaké, ideálně by měly být v dostatečné vzdálenosti od obytných a administrativních budov. Prostory by také měly splňovat veškeré bezpečností, hygienické a technické normy. Pokud tomu tak nebude, bude zapotřebí dodatečná investice do rekonstrukce. Dále musí být určena odpovědná osoba, která bude na chod provozovny dohlížet a v neposlední řadě musí být také autoservis odpovídajícím způsobem označen.

zvednuté auto

Vybavení autodílny

A jak je to s vybavením? Samotné vybavení už zákon nijak blíže neupravuje a je tedy na posouzení každého majitele autodílny, kolik se rozhodne do něho investovat. Základní vybavení, které je zapotřebí pro servis automobilů si není zapotřebí nijak dlouze představovat. Pokud máte alespoň jistou zkušenost s opravou automobilů, jistě dobře víte, bez čeho se při práci neobejdete. Do základního vybavení můžeme zařadit zvedáky, vyvažovačky, náhradní díly ruční nářadí, technickou frézu ad. Pojďme si ale představit i další vybavení, které sice není nepostradatelné, do značné míry ale dokáže ulehčit práci a zkvalitnit služby.

  • Hydraulický detektor vůlí

Potřebujete zkontrolovat činnost předního podvozku? K tomu se nejvíce hodí právě hydraulický detektor vůlí, který se vyrábí v provedení jak pro osobní, tak nákladní automobily.

  • Plnička kapalin

Potřebujete diagnostikovat kapalinu ve vozidle? Plnička kapalin vás s touto nepříliš oblíbenou činností pomůže.